Pozdravna riječ glavnog urednika

Evo nas na početku još jedne školske godine. Već drugu godinu zaredom, glavni sam urednik našeg Zmajčeka. Očito sam dobro radio svoj posao pa nije bilo potrebe za novim izborima. Zmajček je već duboko upušten u posao, a nadamo se da će naši zmajčeki ove godine biti opet vrijedni i kreativni. Ove godine ćete vidjeti još više članaka, intervjua i naravno moći ćete proživjeti puno novih avantura s našim zmajčekima. Bavit ćemo se s tri cilja povezana s našom Erasmus + akreditacijom, a to su:

* odrast i zero waste koncept
* očuvanje prigorskog dijalekta kroz nastavu materinskog jezika
* razvoj digitalne i medijske pismenosti, kritičkog mišljenja i kreativnosti učitelja i učenika

Učitelji iz našeg Erasmus tima radit će na tim ciljevima sa svojim učenicima na izvannastavnim aktivnostima, a nama će tema broja biti povezena sa Zero waste konceptom i pokušat ćemo dati svoj doprinos očuvanju prirode i potaknuti ljude da čine isto. Također ćemo snimati i razne zanimljive radijske emisije, a okušat ćemo se i u formatu podcasta jer sudjelujemo u eTwinning projektu Podcast is a blast koji su osmislile učiteljice naše škole. Izvještavat ćemo vas i o ostalim eTwinning projektima, ali i onima druge vrste. Što god se važno dogodi u našoj školi, bio to neki uspjeh naših učenika, održana priredba i slično, o tome ćete također moći čitati. Bavit ćemo se i drugim temama nevezanima uz samu školu i nastavu kao što su sport, moda, kultura, hrana i ljubimci. Kao i uvijek, svatko će moći pronaći nešto za sebe. Veselimo se novoj školskoj godini, novim izazovima i tekstovima.

Veliki pozdrav od mene i ostalih zmajčeka!

Lukas Šebek