Odličan uspjeh naših mladih pjesnika u Adamovcu

Svake godine u Adamovcu održavaju se Domjanićeve noći, a ove godine bile su 16. do sad. Sudjelovala sam na 14. Festivalu dječjeg i odraslog kajkavskog stvaralaštva Pod mrvu, na Krče. Budući da mi je bio prvi put, nisam očekivala toliko starijih osoba da tako lijepo pišu. A mogu pohvaliti i djecu koja jako lijepo barataju sa riječima i naglaskom. Budući da sam bila jedina učenica naše skole koja je mogla nastupiti tamo, čitala sam više pjesmica, uključujući jednu svoju. A ako ste mislili da se to samo čita i to je to, bili ste potpuno u krivu! Ako je to žiri odredio i odabrao, vaša pjesmica se utiskala u knjigu koja se zove isto kao i festival. Sam festival krenuo je u 17 i 30, ali uz to oko 19 sati održao se 14. Glazbeni festival pod nazivom Po dragomu kraju. A u 20:30 krenula je prava zabava. Krenuo je zabavni program uz glazbeni sastav Grupa Nova. Naravno, cilj festivala je potaknuti kajkavsko narječje i da ga nikad ne zaboravimo!

naši učenici sa zahvalnicama

U kategoriji dječjeg pjesništva nagrađeni su sljedeći naši učenici: Borna Combaj s pjesmom „Protuletje“, Nika Posavec s pjesmom „Vuzem“, Karla Hrgetić s pjesmom „Kak da je protuletje“ i Mateo Igrc s pjesmom „Moja Planina“, a tiskane su i pjesme Sunčice Pavoković, Marka Putaka, Marina Džape, Ive Lazar, Mateja Combaja, Ive Domić i Julije Forko.

Julija Forko