Stop Motion

Učenik petog razreda naše škole, Fran Popović izrađuje filmove u tehnici koja se naziva Stop Motion. Predstavljamo vam nekoliko njegovih uradaka te smo ga tom prigodom upitali i nekoliko pitanja.

Kako se radi stop animacija (stop motion)?

Da bi se napravila stop animacija, trebamo imati neke predmete koje moramo pomicati za milimetar pa fotografirati i tako sve dok ne završite. Za stop animaciju morate imati aplikaciju koja će sve te slike spojiti u filmić i to je to. Tako možete sami kod kuće napraviti svoj prvi filmić.

Koliko ti vremena treba da snimiš jedan filmić?

Ovisi. Za 50 slika potrebno mi je 20 minuta, za 100 30 minuta i za 200 slika oko jedan sat.

Kada si se počeo time baviti?

S 8 god sam čuo za Stop Motion, s 9 godina sam znao kako se radi, a s 10 god počeo sam izrađivati filmiće.

Koje savjete bi dao učenicama koji bi se  htjeli baviti izradom stop animacije?

Treba imati strpljenja i ja vam preporučujem da radite s plastelinom jer se on može lako oblikovati.

U nastavku pogledajte Franove filmove

Željana Tupek