Novinari na Interliberu

I ove godine članovi novinarske družine naše škole, zajedno sa svojom voditeljicom posjetili su najveći sajam knjiga na našim prostorima. S nama su podijelili svoje dojmove.

Horda na Interliberu

10.11. u petak išli smo na Interliber .Interliber je međunarodni sajam knjiga na koji dolazi puno ljudi. Na Interliberu nas je bilo 14 učenika i 2 učiteljice. Bilo nam je sjajno. Podružili smo se  i najvažnije, naučili nešto novo. Evo kako je to krenulo…. Sastali smo se pred školom u 13 sati, onda smo putovali i putovali, putovali, putovali… Došli smo pred paviljone nešto prije 15. Dogovorili smo se da ćemo se naći na tom mjestu za 2 sata. Prvo smo se naravno dobro,dobro najeli. Onda smo otišli u paviljon 5 ili 6, kako je tko želio. U paviljonu 6 bilo je prekrasno. Bilo je jako zanimljivih knjiga. Neke smo naravno kupili. Sreli smo i neke poznate pisce kao Sanju Pilić. I onda smo razgledavati naletjeli i smo i na štand Konfucijevog instituta. Čak su nam i napisali Zmajček kineskim znakovima i jako se čudno piše. U tom paviljonu bili su veći popusti, ali to većina nije znala. Zatim smo bili i u paviljonu 5. U paviljonu 5 bilo je puno više ljudi. Isto je bilo jako lijepo, ali se jako teško dolazilo do knjiga. I tako je 2 sata prošlo jako brzo i nismo stigli sve razgledati. Kupili smo nešto knjiga, slikovnica, stripova, romana… I doma smo naravno odnijeli umorne noge i vesele priče.

Evo što smo naučili….

Čak smo naučili što znače lažni prijatelji. Ne brinite, to nisu prijatelji koji vam lažu, već samo riječi koje na drugim jezicima imaju drugo značenje makar bi nas sama riječ mogla navesti na zaključak da znamo prijevod na naš jezik, jer ona u našem jeziku znači nešto sasvim drugo (npr. kod nas rumeno znači crveno ,a Slovencima to znači žuto)

Lucija Palikuća

Knjige o Isusu

Dana 10.11.2017 nas 9 petaša i 5 sedmaša, a da ne zaboravimo i kćer prof. Dijane Dill, bili smo na Interliberu. Tamo smo vidjeli puno različitih knjiga, romana, slikovnica i stripova. Kada smo došli, stali smo kod ulaza i profesorica nam je rekla da podijelimo u grupe ili parove, ali da se vratimo kod ulaza u 16:45. Moja prijateljica Ema si je kupila knjigu o Isusu, a ja Nikolina sam si kupila knjigu koja se zove Pjesme iz prirode i društva. Naše ostale prijateljice i prijatelji kupili su si priče o Isusu i svakakve druge knjige. Neke od nas smo posjetile štand Konfucijevog instituta i tamo su dvije Kineskinje pisale imena ljudi kineskim znakovima, a i bila je jedna djevojka Hrvatica i govorila im je imena ljudi pošto one ne znaju naš jezik. Kada je prošlo tih dva sata, svi smo se našli kod ulaza. Nakon toga krenuli smo prema tramvaju. U tramvaju smo se vozili manje od dva sata. Kada smo stigli u Dubec odmah smo krenuli prema autobusu i

autobusom stigli u Kašinu i tad smo se razdvojili (svako svojim putem).Bilo je super,bar nama!!
😊😙😎
Nikolina Cugšver i Ema Combaj
Labirint knjiga
Dana 10. 11. 2017. išli smo na Interliber. U pratnji su bile profesorice Dijana Dill i Renata Budak Lovrić. Krenuli smo oko 13:10 , a povratak smo planirali oko 18. Putovali smo ZET-ovim tramvajem. Kada smo došli, bila je neočekivana gužva, no uspjeli smo se provući. Većina je išla prvo u paviljon 5. Bilo je puno knjiga i štandova koji su pravili veliki labirint knjiga. Svatko je išao u paviljon koji je htio. U 16:45 smo se trebali naći kod pozornice. Svi smo tražili knjigu Nore Roberts Stakleni otok za našu dragu učiteljicu Klaru. Pronašle su je Ema Combaj, Nikolina Cugšver i Lana Jurišić. Pokupovali smo svašta i krenuli doma sretni i zadovoljni kupnjom. Vratili smo se u 18:20 h.
Margita Lukačić

📚Interliber je veliki, međunarodni sajam knjiga koji se održava sredinom studenoga svake godine na Zagrebačkom velesajmu u Zagrebu od 1977. godine. Na Interliberu postoje knjige od 1 kune,pa na dalje! Na Interliberu smo bili 10.11.2017. Na Interliber smo stigli u 14:50. Podijelili smo se u skupine npr. Lana, Ema, Nikolina i Magdalena (5.B); Ivan,Robert,Karlo i David; prof. Dijana Dill, Elena, Lucija, Ema, Nika i Larisa. Bili smo gladni pa smo na štandovima kupovali hot dogove, lepinje… Skupina s prof. prvo je otišla u ŠESTICU, jer su knjige tamo jeftinije. Druge dvije skupine su otišle u PETICU, makar su i tamo jeftine knjige. U 6. postoji jedan štand na kojem se naša imena pišu na kineskom. Taj štand organizirao je KONFUCIJEV INSTITUT. Našli smo i jedan štand, koji pomaže malim psićima koji trebaju pomoć. Na tom štandu kupili smo privjesak na kojemu je pisalo “S razlogom te imam”🐕

Čak smo našli prezentaciju o PAMETNIM PLOČAMA. Taman smo došli u vrijeme kada su na  Velesajmu bile spisateljice SANJA POLAK I SANJA PILIĆ Nakon što smo bili u oba paviljona, zamijenili smo se. Kupili smo puno knjiga npr.: Tom Gates: MOJ SAVRŠENI SVIJET, KURAN na Arapskom Horusovo OKO i sl.
Elena Tašev i Lana Jurišić
Najbolji izlet ikad
U petak 10.11.2017. posjetili smo Zagrebački velesajam na kojem se održavao Interliber. Za one koji ne znaju što je Interliber, objasnit ću. Interliber  je sajam na kojem je jako puno raznovrsnih knjiga po povoljnoj cijeni. Na putu prema Interliberu  vozili smo se autobusom i tramvajem. Vozili smo se najmanje sat i pol. Kada smo stigli, jako smo se veselili. Inteliber   je podijeljen na 5. i 6. paviljon. U 6. paviljonu je bila manja gužva i povoljnije cijene, a u petici  je bila velika gužva i vrlo skupe cijene. Svi smo imali čak dva sata i to nam je bilo sasvim dovoljno. Većina ih je kupila knjige, ali neki su sve potrošili na hranu i piće. I nažalost, prošlo nam je vrijeme. Morali smo se uputiti prema busu. Kada sam stigao doma sam počeo listati knjige i čitati. Ovo mi je najbolji izlet ikad. Jedva čekam iduću godinu.

Petar Babić