Božićno čudo u Kašini

U MŠ Kašina, 18. prosinca 2017. godine održala se Božićna priredba. Prof. Verica Jadanec je za tu prigodu s učenicama 5.B razreda izradila plakat Josipa, Marije i Isusa. Voditeljica priredbe poželjela nam je da se unatoč svakodnevnim teškoćama i brigama na priredbi  osjećamo sretnije, da se veselimo životu,… prijateljstvu i djeci koja bezbrižno i sretno rastu! Najavila je da ćemo u ovom posebnom predbožićnom trenutku putovati stazama radosti i veselja na kojima ćemo svi uživati u pjesmi, plesu, lijepoj riječi i osmijehu.

Na početku priredbe ravnatelj je održao srdačan govor, a poslije govora je započeo veseli program. Antea Podgorski Blažak i Petra Puzak, učenice 6.A i B razreda su nam izvele igrokaz na engleskom jeziku pod nazivom Christmas Chaos (voditeljica: Marina Sertić). Nakon njih, zbor je pod ravnanjem prof. Ferlina otpjevao pjesmu Okitimo dom. Prvi razred nam je otpjevao Novogodišnju pjesmu i izveo igrokaz Božić kod šumskih životinja (voditeljica: Davorka Arbutina). Dominik Kolenković i Emanuel Palikuća, učenici 8.B razreda odglumili su nam smiješan igrokaz na kajkavskom narječju Na Badnjak (A. Barbić). Učenici i učenice 6. razreda su otplesali zanimljiv ples Runaround Sue (Marina Sertić). Učenice trećih razreda su otpjevale pjesmu Život nije siv (D. Saraf i K. Hauer). Vidjeli smo i Božićni hip-hop u izvedbi drugašića. (K. Kovačić). Učenici 2. B razreda objasnili su nam što je Bit Božića (A. Josipović). Zbor nas je obradovao još jednom pjesmom, a priredba je završila plesom učenica petih i šestih razreda na prigodnu omiljenu božićnu pjesmu Merry Christmas Everyone. Na priredbi smo pjevali, zabavljali se, plesali… Veselimo se budućim priredbama.

Kako je priredba izgledala, pogledajte u video zapisu koji je izradila majka naše učenice, gospođa Mamić.

Magdalena Denić i Ema Combaj