Matematičari za pet!

Odlični peti na Lucku

Četveročlana je skupina matematičara OŠ Vugrovec-Kašine na grupnom natjecanju iz matematike, Luckom, zauzela visoko 5. mjesto u konkurenciji od 106 ekipa! Učenici osmih razreda Elvis Dubrović i Sara Gorenc te sedmih razreda Tin Pavlović i ja, Nikolina Antić, iz prve smo se ruke okušali na natjecanju održanom u Gimnaziji Lucijana Vranjanina. Kao vođu tima jednoglasno smo izabrali iskusnog Elvisa Dubrovića, osmaša koji je ove godine osvojio zlatno 1. mjesto na općinskom natjecanju iz matematike, a temperatura od 38 i kusur Celzijevih stupnjeva nije ga pokolebala u naumu da dođe kao predstavnik vlastite škole. Kratkom je govoru ravnateljice Gimnazije Lucijana Vranjanina uslijedio odlazak do učionica. Nakon devedesetominutnog rješavanja zadataka, natjecatelje je dočekala ukusna pizza i okrepljujuća Coca-Cola. Ekipa Prigoraca zahvalna je voditeljici Radosavi Galunić zaslužnoj za motivaciju i odabir ekipe te potporu istoj, kao i osiguravanje ugodnog prijevoza do dotične škole.

Zadovoljni rezultatima, što reći doli istaknuti mudru izjavu vođe naše grupe (i usput mu zaželjeti brz oporavak):”Lopta je bačena, a kocka je okrugla!”, na koju su nadovezane i tvrdnje kako “ne mislimo biti najbolji, cilj nam je samo da ostali budu gori od nas”.
Naposljetku, mislim da je odgovarajuća ipak ona kako je važno sudjelovati i pritom dati sve od sebe…

Nikolina Antić