Najoriginalnija maska na školi

Osmašica naše škole Donatela Granić dobila je ideju da si sama napravi masku i bogme joj je ta ideja i uspjela. Kada je došla u školu u utorak 13. veljače 2018. povodom fašnika, svi su je pitali gdje je kupila masku. Nakon što je rekla da je sama napravila ovu predivnu masku skoro pa joj nitko nije vjerovao! Donatela zna predivno crtati jer ide na tečaj crtanih filmova ali da je ovako nešto u stanju sama napraviti nisam mogao niti zamisliti. Ona nam je dala barem malo nade i puno poticaja da se i mi nagodinu okušamo u  pravljenju vlastitih maski. Sigurno vas sve zanima kako je uspjela napraviti ovakvo remekdjelo i koliko joj je vremena trebalo. Proces pravljenja maske donosimo vam u nastavku.

Ovo su dijelovi i planovi blueprintovi ali na bijelom papiru.

Na nekoliko A4 papira nacrtala sam oblik te plan za željenu masku.

Onda sam kupila  jedan ljubičasti lažni dijamant,  te špagu i krugove koji su držali tu špagu na mjestu. Bila sam kupila i sunčane naočale koje sam rastavila da im koristim stakla za masku. Prema dijelovima od A4 papira  napravila sam identične od čvršćeg  koji je sličnog sastava kao plastika. Kada sam napravila masku, izbrusila sam je brus papirom i brusilicom da malo istaknem detalje. Tata je koristio brusilicu, a ja brus papir.  Onda je on vrućim ljepilom sve spojio makar su se i u priješnjem dijelu procesa – brušenju već spojili. Onda sam masku obojila  sprejem koji je bio fiksiran na “pištolj” (crne detalje na maski).  Materijal za rubove maske sam skinula sa svoje stare majice te sam ih vrućim ljepilom zalijepila. Šljokičastom bojom sam nacrtala detalje te sam zalijepila dijamant koji sam nasla i  leće od naočala i to je to!

Masku sam i  iznutra htjela obojiti sivom bojom, ali tada sam zaprljala prste i to nisam u potpunosti uspjela.

Za kapu sam uzela plastiku u obliku kante s produžetkom te je oblikovala.
Naravno, trebala sam ju ugrijati i hladiti. Moja maska prošla je sve te procese, ali vrijedilo je!
Petar Babić