Povratak ukrajinskog u Kašinu

Nakon pauze od jedne školske godine, ove godine počela je dugoiščekivana INA vezana uz ukrajnski jezik. Radi se o izvannastavnoj aktivnosti pod nazivom Upoznavanje ukrajinskog jezika i kulture koju je osmislila i vodi naša učiteljica hrvatskoga jezika Dijana Požgaj. Za sada nam se ukrajinska grupa čini se odličan izbor za izvannastavnu aktivnost. Nas sedam učenica 6. b razreda upisale smo se na ukrajinski i iako je učiteljica planirala održavati sate s našom grupom svaka dva tjedna, mi smo je zamolili da imamo ukrajinski svaki tjedan, kako bismo što više naučili. Naučili smo jednu pjesmicu ABETKA koja je jako zabavna, i u njoj učimo alfabet. Cure koje pohađaju ovu izvannastavnu aktivnost, već su naučile skoro cijeli ukrajinski alfabet koji je dosta težak, ali ako je učite sa učiteljicom Dijanom Požgaj brzo, jednostavno i zabavno ćete ga naučiti. Polako krećemo upoznavati i učiti nove stvari. Za sad učimo kako reći kako se osjećaš i jako nam dobro ide. Također smo naučili i nešto o kulturi, folkloru, znamenitostima i geografiji ove prekrasne zemlje. Pripremamo i jednu lijepu pjesmu koju ćemo otpjevati na ukrajinskogm na priredbi povodom Dana kruha. Jako se veselimo svakom novom satu i novim zanimljivostima koje ćemo upoznati ove godine.
Ana Cugšver