Miočanka naša kod kašinskih osmaša

Na satima razrednika u 8.a nastavljamo s predstavljanjem srednjih škola. Upravo zato je 23.10. 2018 na Sat razrednika došla bivša učenica naše škole i nekadašnja urednica tadašnjeg digitalnog školskog lista Zvona – Lara Marčec. Lari se jako razveselila i njezina bivša razrednica, Tamara Jovanović.

Ona je stigla s ciljem da predstavi svoju sadašnju školu, a to je XV. gimnazija, odnosno MIOC. Naša razrednica ju je pozvala kako bi nam opisala kako se upisala i kako joj je u već spomenutoj gimnaziji. Do unazad nekoliko godina, MIOC su upisivali samo učenici s maksimalnim brojem bodova ili čak i većim brojem, ako su osvajali mjesta na državnim natjecanjima, ali otkad je uveden prijemni ispit,  to se promijenilo. Lara kaže da je ona bez problema riješila prijemni ispit. Lara je trenutno učenica 2. razreda matematičko-informatičkog smjera. Još nam je govorila kako provodi dane u školi – koje predmete ima, u kakvim projektima škola sudjeluje te koje izvannastavne aktivnosti postoje. Žao nam je jedino da u školi ne postoji novinarska skupina. Također nam je objasnila kako putuje u školu i kakva je kantina sagrađena prošle godine. Saznali smo puno zanimljivih i korisnih informacija.

Zahvaljujemo našoj Lari na posjeti!

Tin Pavlović