Naša Kestenijada

Jesen se ušuljala i sa sobom je donijela plodove koje vole i mladi i stari.

Dana 26. listopada u našoj je školi, u Prekvršju, organizirana Kestenijada zbog koje smo imali i posebnoga gosta – kestenjara.
Nakon što smo skupili kestenje u šumi oko Prekvršja, donijeli smo ga u školu i tu smo ga pekli, a za to se pobrinuo naš kestenjar.

Zaboravili smo na hladnoću jer su se naši prstići ugrijali dok smo vješto dolazili do unutrašnjosti kestena koja je širila prepoznatljiv miris.
Osim što smo uživali u mirisu i okusu, na satu Likovne kulture smo iskoristili divlje kestenje i lišće pomoću kojih smo izrađivali (ne)poznate likove.

Radovi su nastajali uz ugodan razgovor o kestenju te njegovoj važnosti – ne samo za ljude, nego i za životinje. Na satu Prirode i društva smo učili o biljci kesten, a na Hrvatskom jeziku smo čitali i interpretirali pjesme o kestenju.
U galeriji možete pogledati fotografije s naše Kestenijade!

učiteljice Gabrijela, Nataša i Zrinka