Sjećanje na Vukovar

Sve naše četiri škole, kao i svake godine, obilježile su Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju. Učenici su tijekom cijelog tjedna na satima povijesti, hrvatskog jezika, likovnog te na satima razrednika radili razne aktivnosti kako bi se prisjetili ovih teških dana hrvatske povijesti te iskazali pijetet prema žrtvama Domovinskog rata.

U petak, 16. 11. učenici su donijeli lampaše koje su palili oko škole te minutom šutnje odali počast žrtvama, a kao i svake godine, tko je htio i osjetio potrebu, zapisao je u knjigu dojmova svoje misli ili stihove.

Dan sjećanja u Vugrovcu

Odmah nakon dolaska u školu, u petak 16.11.2018., čitava škola okupila se u hodnicima kako bi obilježila Dan sjećanja na Vukovar. Šestašica Laura Vojnić najprije je pročitala esej novinara, publiciste i prozaika Siniše Glavaševića, inače rođenog Vukovarca, Priču o gradu. Nakon toga, održana je minuta šutnje i učenici su se vratili na nastavu.

Potkraj trećeg školskog sata, učenici su, u pratnji profesora, ispred škole zapalili lampaše.

I na kraju, reći ću vam samo još jednu stvar, zapamtite Vukovar…

Nikolina Antić