Vjeronaučna olimpijada

Prošloga tjedna, točnije u srijedu 29. 1. održana je Vjeronaučna olimpijada u Osnovnoj školi Jelkovec. I naša škola je sudjelovala u olimpijadi. Iz naše škole prijavile su se učenice Ana Tomašek, Martina Baltić, Marija Kuntić i Magdalena Šturman pod mentorstvom prof. Mirjane Novak. Budući da se Magdalena razboljela, umjesto nje uskočila je Mia Šarlija. Učesnice su oko dvanaest krenule prema školi. Po dolasku u Jelkovec ugodno su dočekane. Oko pola jedan započela je ceremonija prozivanja škola i čitanje pravilnika. U 13 sati počelo je natjecanje. Po završetku natjecanja učenici su dobili ručak. Nakon ručka imali su puno slobodnog vremena i brojne načine da ga provedu. Mogli su posjetiti školsku dvoranu i tamo provesti vrijeme ili pak provesti vrijeme gledajući jedan od dvaju filma. Jedan od njih je bio crtić a jedan igrani. Također je bila otvorena mogućnost posjete atomskom skloništu koja župi privremeno služi kao mjesto za molitvu dok se ne izgradi crkva. Naše učenice provele su vrijeme većinom u dvorani, neke su posjetile i sklonište. Oko 4 sata bilo je proglašenje rezultata. Naše učenice su uz velik trud, marljiv rad i sve što ih je snašlo kroz vrijeme do olimpijade, uz mentorstvo prof. Mirjane Novak osvojile treće mjesto. Prošle godine dio ekipe je sudjelovao u istom natjecanju i osvojio 5. mjesto. Učenice su jako zadovoljne postignutim rezultatima i organizacijom. Pronašle su nova prijateljstva i odlučno izjavile kako će dogodine upadnu li sve u istu školu organizirati isti tim i otići na natjecanje.

Ana Tomašek

Komentari