Naša Eko grupa zna ,,Kako postati zeleni potrošač?“

Početkom ožujka osmaši i šestaši, članovi Eko Grupe sa mentoricom Đurđicom Culjak prijavili su se na natječaj kojeg je povodom obilježavanja Svjetskog dana prava potrošača raspisalo Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja. Tema natječaja za osnovne i srednje škole bila je ,,Kako postati zeleni potrošač?“. Natječajem se želi potaknuti mlade da u svrhu zaštite planeta za sadašnje i buduće generacije razmisle na koji način se može promijeniti način potrošnje tako da se prednost daje proizvodima proizvedenim na održivi način, odnosno onima koji su dobiveni uporabom manje količine resursa i smanjenjem negativnih učinaka na okoliš.Natječaj je bio otvoren od 11. veljače do 02.ožujka 2020. Obilježavanje Svjetskog dana prava potrošača bilo je planirano za 16.ožujka, no otkazano je zbog korona virusa. Prezentaciju smo odlučili napisati u stihovima tj. svaku poruku o tome kako biti zeleni potrošač napisati kao mali slogan te staviti ilustraciju. U smišljanju slogana sudjelovale su članice Eko grupe Ana Tomašek,Martina Baltić i Mihaela Pijetlović,prezentaciju su napravile i uredile Martina Baltić i Lorena Čvek,a ilustracije je napravila Lorena Čvek, učenica osmog razreda, prema idejama Eko grupe.
Prezentacija je uvrštena u zbornik radova Ministarstva gospodarstva.Natjecanje se također nije moglo nastaviti zbog korona virusa.

MANJE OTPADA MANJE PROBLEMA (1)

Martina Baltić