Strašni filmovi naših petaša

U sklopu nastave na daljinu učenici petih razreda u Kašini interpretirali su ulomak iz poznatog detektivskog romana za djecu Strah u ulici lipa, Milivoja Matošeca. Nakon teksta čitali smo neknjiževni tekst koji govori o vrstama strahova. To je bilo jako zanimljivo jer svi mi i otprije imamo neke strahove, a proživjeli smo puno strahova, pogotovo u zadnje vrijeme i želimo ih se riješiti, ali ne ide to preko noći. Mnogi kažu da je dobar način za pobijediti strah suočiti se s njime, a pogotovo pomaže razgovor o njima. Najčešći strahovi među ljudima su: strah od visine, strah od mraka, zmija, buba i sl. Kao motivaciju za zadatak koji je slijedio pogledala sam video koji je napravila naša profesorica. Video se zove Tajna gornjeg kata, a film pod tim imenom skriva se strašni, odnosno horor film. Nakon gledanja filma za motivaciju i mi smo dobili zadatak u roku mjesec dana napraviti naš film koji može biti strašni ili detektivski – to smo mogli odabrati. Film nismo trebali snimati sami već su se u snimanju mogli priključiti i članovi naše obitelji. To nam je svima dobro došlo taman da se zabavimo tijekom karantene koja je tijekom travnja dok smo ih snimali bila puno stroža i svi smo bili u svojim kućama iz kojih smo vrlo rijetko izlazili. Nakon što su svi učenici snimili svoje videe, zalijepili su poveznice na zadano mjesto u grupu iz Hrvatskog jezika na Yammeru i onda smo svi gledali uratke jedni drugih. Kad sam gledala druge videe bili su mi odlični i htjela bih da dobijemo još takvih zadataka.
U nastavku možete pogledati neke od videa, a na YouTubeu naše škole ima još primjera naših učenika.
NETKO SE ŠULJA, Lea Borščak, 5. a

NEŠTO ŠUŠKA PO NOĆI, Ema Vrbanić, 5. a

 

RIJEŠENI MISTERIJ, Lana Đurković. 5. b

KUĆA U KUĆI, Filip Podgorski-Blažak, 5. b

 

  Magdalena Mamić

Komentari