Humanity first podijelio 20 paketa u Vugrovcu

Ponosni smo što su naši učenici i njihovi roditelji sudjelovali u hvalevrijednoj akciji organizacije Humanity First. Naime, participirali smo u kreiranju paketa koje je spomenuta udruga podijelila potrebitim obiteljima povodom božićnih blagdana. U utorak 21. prosinca smo posjetili župni dvor u Vugrovcu gdje je Udruga u suradnji s Caritasom podijelila 20 paketa. Pored župnog dvora nalazi se šator u kojem smo boravili. Tamo smo stigli kako bismo u Zmajčeku popratili dijeljenje kutija s prikupljenim namjernicima i intervjuirati naše drage goste. Pred šatorom nas je ljubazno dočekala gospođa Mirjana Fitz, voditeljica župnog Caritasa. Nismo samo stajali, nego smo pomogli s prenošenjem kutija u kojima se nalazilo pregršt namirnica koje su vjerujem onima kojima su donirane uljepšale blagdane. Ove godine su u prikupljanju namirnica sudjelovale osnovne škole iz Soblinca, Brezovice i naša škola. OŠ Vugrovec-Kašina je sakupljala šećer i čokoladu za kuhanje, Soblinec Vegetu i slanutak, a Brezovica ulje i mlijeko i moram pohvaliti sve sudionike i organizatore na prekrasnom odazivu i prikupljenoj donaciji.

donacija iz naše škole

Naime prikupljeno je 197 kg šećera, 168 čokolada, 130 paketića Vegete, 132 konzerve slanutka, 402 litre mlijeka i 249 litara ulja. Nakon što smo pomogli s prenošenjem kutija, naša profesorica Dijana Požgaj je rekla nekoliko riječi o našoj školi i organizaciji Humanity first općenito i pozdravila sve uime našeg ravnatelja Vladimira Vugera. Nakon toga okupljenima se obratio predsjednik Udruge, gospodin Khan Munawwar Muhammad, te nas je sve upoznao s radom ove prekrasne humanitarne organizacije. Nakon što smo podijelili kutije, gospođa Fitz nas je primila u lijepoj malenoj kućici u sklopu župnoga dvora. Moram priznati kako je jako idilična i da su nas razveselile kokice i purice koje su nas dočekale pred kućicom. Lijepo smo se raskomotili, poslužili su nas sokom i keksima. Nakon toga smo počeli intervjuirati gospodina Khana Munawwara Muhammada, gospođu Fitz i gospodina Draženka Pandeka. Bilo je jako lijepo i dosta toga smo saznali. Nakon što smo bili gotovi s intervjuiranjem ostali smo još popričati. Kad smo morali otići, na odlasku nam je gospođa Fitz ponudila crvene ukusne jabuke. Naravno da se to nije moglo odbiti. Bilo je jako lijepo popričati, a i odgovori su bili vrlo zanimljivi, a cijeli intervju pročitajte uskoro u Zmajčeku.

Dorotea Sudar

Komentari