Zmajčeki na valovima Hrvatskoga radija

Tijekom prosinca i siječnja na Hrvatskome radiju emitirane su čak tri emisije o našoj školi.
S druge strane diktafona
Mi novinari bili smo jako uzbuđeni kad smo od naše profesorice Dijane Požgaj saznali da ćemo mi dati intervju za Hrvatski radio. Obično smo mi ti koji ispituju, a ovog puta našli smo se u ulozi onih koji su ispitivani od strane novinara. U četvrtak 9. 12. 2021. godine posjetila nas je Sandra Maričić, novinarka Hrvatskoga radija kako bi snimila emisiju o Zmajčeku i FiF-ovcima za emisiju Pet na pet. Intervju je počeo  oko 14 sati. Budući da nam je nastava završila prije, imali smo ,,rupu”. Za vrijeme te ,,rupe” smo se igrali i grudali na igralištu budući da je baš taj dan pao snijeg. No ta ,,rupa” je brzo prošla te smo već u pola dva morali natrag u školu. Prije nego što je novinarka došla, imali smo sastanak. Profesorica Dijana Požgaj nas je, kako bismo umanjili tremu pitala probna pitanja, iako su prava pitanja bila drugačija. Sandra Maričić intervjuirala nas je o našem školskom listu Zmajčeku. Osim nas, intervjuirala je i filmsku grupu. Pitala ih je pitanja o izradi filmova kao na primjer: ,,Koji je najteži dio izrade filma?” ili ,,Tko montira filmove?” itd. Također ih je pitala o nekim mjestima na kojima su filmovi snimani i slično. Došle su i starije novinarke, koje su sad u srednjoj školi, da također kažu nešto o Zmajčeku, točnije o projektu Change u kojem su sudjelovale prošle godine.  Iako nisam bila tamo za vrijeme dok su one davale intervju, vjerujem da su to odlično odradile. Nas je pitala o  temama lista i svakog pojedinog učenika je pitala o nekom poznatijem članku kojeg su pisali. Mene  je pitala o Godini čitanja jer sam ja autorica toga članka. Vjerujem da smo svi bili bar malo nervozni. Kao što sam spomenula ranije, probna pitanja i nisu bila baš slična onima koje nas je novinarka pitala, no sve smo znali odgovoriti iz glave. Ja sam bila nervozna upravo zato što mi je na neka pitanje trebalo malo duže vremena da smislim odgovor. Trebala sam složiti rečenicu koja bi trebala imati smisla, a kako na neka pitanja nisam bila skroz spremna, trebalo mi je vremena. No vjerujem da nije samo meni bilo ovako. Ali intervju je odlično prošao i ponosni smo što smo postigli ovakvo nešto. Takve stvari se ne događaju svaki dan. Sedmi razredi su još godinu i pol ovdje te mislim da za to vrijeme možemo postići još puno toga slično ovome. Nadam se i da hoćemo.
U nastavku možete poslušati naše tri emisije na koje smo iznimno ponosni.
Emisija o Zmajčeku emitirana je u emisiji Pet za pet 27. 12. 2021, dok je drugi dio o Zmajčeku, zajedno s dijelom o filmašima emitiran 10. 1. 2022. u istoj emisiji.
FILMSKA SKUPINA I ZMAJČEK
EMISIJA O ZMAJČEKU
EMISIJA O PROJEKTU CHANGE
urednica emisije Sandra Maričić s bivšim urednicama Zmajčeka
Naše bivše Zmajčekice o svojem sudjelovanju u projektu Change govorile su u emisiji Uvijek prvi.
Malena Hrustić

Komentari