Ma(š)ta može svašta

Za učenike viših razreda MŠ Kašina i PŠ Vugrovec u sportskim dvoranama naše škole održana je zanimljiva predstava.

Maša je učenica osmog razreda koju jednog dana, dok bezvoljna provodi vikend u svojoj sobi u kazni zbog jedinice, nenadano posjeti Mašta. Isprva ljuta na cijeli svijet, Maša odbija razgovarati s Maštom, ali malo pomalo Mašta pomaže Maši prevladati prepreke uma i otvoriti se novom svijetu mogućnosti i perspektiva. Maša uz pomoć Mašte istražuje bogat i kompleksan svijet emocija te uči kako uspješnije komunicirati s vršnjacima i zašto je vještina samoregulacije bitna za naš život. Cilj predstave je pokazati učenicima da najopasnija ograničenja žive upravo u našim mislima, da uz pomoć snaga vlastitog uma možemo uljepšati život sebi i svima oko sebe te da su mnogi izumi i umjetnička djela nastali najprije u nečijoj mašti. Tko zna, možda baš u vašoj učionici sjedi sanjar koji će jednog dana uz pomoć svoje mašte promijeniti svijet.

28. 2. 2024. godine u našu školu stigla je Vježbaonica sreće čiji su članovi za nas izveli predstavu pod nazivom Maš(t)a može svašta. Predstava nam se svidjela zato što se Maša ponašala kao i sva druga djeca kad dobiju jedinicu. Najzanimljiviji dio je bio kada joj je mašta rekla da zatvori oči i da kaže što ju veseli, pa je onda ona rekla da voli miris lavande i mašta joj je pošpricala miris lavande po cijeloj sobi… Kada je Maša dobila jedan i kada joj je njezin tata uzeo mobitel taj dio predstave nas je podsjetio kada bismo mi dobile negativnu ocjenu i onda bi nam roditelji oduzeli mobitel. Zadnjih 15 minuta smo pričali o emocijama i odigrali jednu igru. Bilo nam je zabavno. Nadamo se da će biti više ovakvih predstava.

Karla Hrgetić, Nika Posavec, Dorotea Jakopović