Atletska Erste plava liga

Učenik 4. d razreda PŠ Prekvršje, Nikola Zlatić, sudjelovao je 19. travnja 2018. na dječjoj atletskoj Erste plavoj ligi, koja se organizira petu godinu zaredom. Kvalifikacijska natjecanja organiziraju se u šest gradova diljem Hrvatske, pa tako i u Zagrebu, a sudjelovati mogu svi učenici od 3. do 6. razreda. Nikola je od 2. razreda član Atletskog kluba Ulix Zagreb, te je na treninzima sudjelovao u OŠ Vugrovec-Kašina, a od početka 4. razreda trenira u Centralnoj atletskoj školi na Sveticama, gdje se treninzi održavaju 3-4 puta tjedno, uz vodstvo predane trenerice Sandre Šarić. Na Erste plavoj ligi, trčao je u dvije discipline: utrka na 60 m, na kojoj je osvojio treće mjesto, a nastupom na utrci na 300 m plasirao se na 2. mjesto, i time osigurao nastup u sklopu najstarijeg i najvažnijeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj – na Hanžekovićevom memorijalu, koji će se održati 4. rujna 2018. na stadionu Mladost u Zagrebu.
Nikoli želimo još puno dobrih utrka i uspjeha u atletici, i naravno uspjeha školi.

Ana Zlatić