Čarobni Svijet kaštelanaca

Svijet kaštelanaca nosač je zvuka koji je OŠ Jure Kaštelana izdala ove školske godine. Ujedno je to i poklon školi za njezin 50. rođendan. Umjetnički voditelj, glazbeni producent i dirigent je Marko Jašek – profesor glazbene kulture u njihovoj školi, a ujedno je i svirao i programirao zvuk. Većinu tekstova napisala je prof. hrvatskoga jezika – Sanja Miloloža koja je i glavna urednica ovog veličanstvenog projekta. Spomenuti nosač zvuka bio je čak i predložen za nominaciju za prestižnu nagradu Porin. Prof. Miloloža urednica je digitanog školskog lista Čarobna frula te je našoj voditeljici na LiDraNu poklonila cd pa smo ga mi, najmlađi novinari Zmajčeka preslušali i tijekom slušanja pisali smo svoje dojmove. Jako smo oduševljeni i svakome bismo preporučili da ga posluša i kupi. Pjesme su vesele, razigrane, odlične za opuštanje i zabavu.

Čarolija vremeplova

Svidjela nam se pjesma. Mislimo da je pjesma vrlo zanimljiva jer govori o tome kako bi djeca voljela otići u prošlost i što bi tamo sve mogla vidjeti.

Rođendanska

Uvod pjesme je jako dobar, a melodija i ritam su zabavni. Pjesma nam govori o tome kako je jedna djevojčica rođena u srpnju i kako samo njoj ne pjevaju u razredu jer kada je njoj rođendan nema škole.
Vesela je i taman za rođendan! Bilo bi zabavno da i meni tako pjevaju!

Obojena dječja pjesma

Pjesma je fora jer govori o šarenim bojama.
Stvarno zvuči kao da je obojena, sretna je i zabavna.
Pjesma govori o šarenom svijetu i ja mislim da je šareni svijet savršeno mjesto za svu djecu.

Upitni maturalac

Pjesma je zabavnog ritma i zanimljivo je to što je jako poučna jer nam govori o tome kako nije dobro imati loše ocjene i ne ići na maturalac ili neke izlete.
Pjesma govori o tome da neki učenici neće moći ići na maturalac ako ne isprave ocjene. Sviđa nam se jer se govori o prijateljstvu.

Mala iskra

Melodija je smirujuća, ali je pjesma zanimljiva jer govori o djevojčici koja se svima sviđa pa je dečki gnjave.
Fora je što je počela polako, a zatim je krenula brže i ima dobar ritam.

Staromodni šalabahter

Pjesma je smiješna zato što govori o tome kako bismo trebali ostaviti šalabahter kod kuće i radije učiti za test.
Pjesma ima dobru pouku. Radi se o umnim mapama i tekst je odličan.
Svi mi imamo šalabahtere tu i tamo na satu dok se pišu testovi ili diktati, ali zanimljiva je tvrdnja da se zapravo radi o šarenim umnim mapama
Sviđa nam se zato što pjesma priča o tome da ne treba koristiti šalabahter

Neopisivo

Pjesma je jako smiješna jer govori o tome kako bi djevojčica trebala koristiti svoj mozak, a ne se samo smucati po kvartu s dečkima.
Pjesma govori o ljubavi i jako je vesela i nama se baš sviđa
Pjesma priča o jednoj djevojci koja je sa dečkima lutala po parkovima. Drugi su joj govorili da uključi mozak, ali ona nije htjela.

Bolesni praznici

Pjesma govori o tome kako je jedan dječak bolestan dok traju praznici i htio bi da je škola i da se on može izležavati kao car, a da se drugi muče. Pjesma je poletna.
Svi smo barem jednom poželjeli isto što i dječak u pjesmi – da smo bolesni kada je škola…
Pjesma priča o tome da dječak želi da je sada škola dok je on bolestan, a da nisu ljetni praznici. Sviđa nam se zato što je smiješna.

Kako je sladak i cool

Pjesma govori kako se jedna djevojka zaljubila u dječaka iz 7.b i svaki put je sretna kada ga vidi.
Naslov je super i baš je cool, sviđa nam se jer je zabavna, vesela i sretna
Radi se o zaljubljivanju, luzerima i curama koje se svađaju s dečkima i zato nam se sviđa

Svjetionik

Melodija je jako vesela i zanimljiva, a riječi su jako lijepe i jako nam se sviđa ta pjesma.
Pjesma je posvećena razredniku autorice (profesorice). Pjesma je baš super i lijepa.
Slatko mi je to što je profesorica posvetila pjesmu svome razredniku.
Pjesma je posvećena razredniku i skoro sam se rasplakala kada sam ju slušala i prisjećala sam se svoje bivše učiteljice razredne nastave.
Pjesma govori o razredniku i zahvalnosti. Sviđa nam se jer ju je autorica posvetila svojem razredniku.

Moj dan s Isusom

Riječi su prekrasne i melodija je lagana i opuštajuća. Pjesma je divna i jako poučna.
Pjesma je jako lijepo napisana i izuzetno je pjevna. Jako je poučna i vesela.
Nema mi ljepše od ove pjesme!
Pjesma je lijepa, spora i posvećena Isusu.

Školska nostalgija

Pjesma je baš zabavna i plesna. Govori o tome kako jednoj osobi nedostaje škola i jako je poučna jer bi djeca trebala biti sretna što imaju mogućnosti ići u školu.

Svijet kaštelanaca

Pjesma je lijepa i baš su ju lijepo otpjevali, a tekst je baš zanimljiv jer govori o tome kako Kaštelanci provode svoje godine.
Pjesma je jako poučna i vesela. Govori kako u njihovoj školi nema nasilja i nikakvih ružnih stvari koje općenito rade ljudi i djeca.
Ovu pjesmu pjevaju profesori. Lijep je tekst i radi se o tome da profesori žele da djeca budu bolja i da se zabave dok su još mladi.
Pjesma je lijepa jer ju pjevaju učitelji djeci.

Ovo je naša top lista pjesama

1. Čarolija vremeplova
Svijet kaštelanaca
2. Moj dan s Isusom