Štetnost energetskih pića

Ljudi svakodnevno konzumiraju puno energetskih pića, a da nisu ni svjesni koliko ona štetno utječu na njihov organizam.

Kada popijemo neko energetsko piće kofein nam ulazi u krvotok i ubrzava rad srca.

Red Bull na organizam djeluje kao kokain. Kada energetsko piće krene djelovati na nj, krenu nam se širiti zjenice i krvni tlak je povišen.

Hell u sebi sadrži puno šećera pa ljudi koji ga konzumiraju svaki dan mogu dobiti dijabetes. Isto tako, povećava hiperaktivnost posebno kod djece, a može utjecati i na rad mozga.

Provevši anketu u našoj školi saznali smo da učenici viših razreda konzumiraju najmanje 1 energetsko piće svaki dan.

Predlaže se da se zabrani konzumiranje energetskih pića djeci, jer to može utjecati na njihov razvoj. Energetska pića jako štete našem organizmu pa ih nije dobro piti često.

Kontrolirajte svoju djecu i njihovu potrebu za konzumacijom energetskih pića i osigurajte im zdrav život!

Helena Sajković