O toleranciji – sada i uvijek

Međunarodni dan tolerancije obilježavamo 16. studenoga. Toga se dana podsjećamo da moramo uvažavati sve ljude oko nas bez obzira na to koliko se međusobno razlikujemo.

U područnoj školi u Planini smo čuli priču o dva lista koji su bili različiti, ali su se poštivali, voljeli i jedno drugo su podupirali. Naime, Ole je bio zeleni i mladi list koji je granu dijelio s Trufom koja je bila žuta, stara i smežurana. Bez obzira na njihove razlike, oni su se voljeli i nisu dopuštali vjetru i olujama da ih razdvoje. Učenici i učenice su uočili da ih njihova različitost nije posvađala, nego ih je upravo ona i spojila te da bi ljudi trebali imati te osobine. Zajedno smo se složili da bez obzira na boju kožu, godine, izgled ili jezik kojim govorimo jedni druge ne smijemo odbacivati, nego se trebamo poštovati!

Nakon razgovora, nastali su likovni radovi koji dokazuju da su različitost i tolerancija poželjne!

knjižničarka Ana Novotny