Priče jesenskih šešira

Učenici petih razreda naše škole (5. a, 5. b i 5. c) imali su mjesečni projekt iz Hrvatskog jezika. Tema je bila priča jesenskog šešira. Morali su napraviti šešir s jesenskim plodovima te ispričati priču o šeširu, odnosno pripremiti monolog. Svi su šeširi bili lijepi. Na šeširima se nalazilo lišće, kesteni, žirevi, pa čak i gljive! Bilo je tu i priča sličnih onima koje naša učiteljica čuje svake godine, ali i onih originalnijih. Naravno, priče su bile maštovite, a neke su čak dobile pljesak. Bio je tu i prvi novinarski šešir učenice Dorotee Sudar. Sama je odglumila kako novinarka intervjuira šešir. Našla se tu i pokoja pjesmica, ali ipak je najviše bilo priča. Čuli smo priču o šeširu koji je pomogao nilskome konju izvaditi pokvareni zub, posjetio nas je šešir iz svemira, a jedna priča uključivala je i popularne Gruntovčane – babicu, Dudeka i Regicu.

Moja je priča bila o mađioničarskom šeširu Charlieju. Po meni, mislim da je učiteljica bila vrlo zadovoljna. Ovaj projekt radi godinama tako da vrlo dobro zna kako odličan projekt mora izgleda. Prvi sat smo predstavljali šešire i prezentirali priče, a drugi sat smo radili učeničko vrednovanje. Zajedno smo odlučili tko je zaslužio koju ocjenu. Mislim da je to super način za ocjenjivanje jer iznosimo svoje mišljenje. Puno je učenika dobilo petice jer su ih zaista svojim trudom i maštovitošću zaslužili. Šeširi učenika iz Kašine izloženi su u hodnicima škole, dok oni 5. c u Vugrovcu krase knjižnicu.

Gabi Pavlović