Znam što je, ne diram, opasno je

Za učenike 5.a i 5.b razreda u petak 20. 12. 2019. održano je predavanje o tome kako bi trebalo postupiti u slučaju pronalaska oružja i o petardama. Predavanju su se pridružili i učenici 7. b koje je razrednica pustila da ga poslušaju s petašima, a 7. a nismo mogli primiti jer više nije bilo mjesta u kabinetu. Predavanje pod nazivom Znam što je, ne diram, opasno je održao je policijski službenik Jurica Žderić iz Protueksplozijske službe PUZ. Na početku smo saznali kakvo sve oružje može biti. Upoznali smo razne eksplozive i bombe. Policijski službenik često je ispričao pokoju istinitu priču o oružju i stradavanju izazvanog njime. U slučaju pronalaska oružja potrebno je to mjesto označiti i naravno, ne dirati. Treba pozvati policiju koja će odrediti daljne postupke.Kada smo naučili sve potrebno o slučaju pronalaska oružja, krenuli smo na temu petardi. Ja petarde nikad nisam shvaćala kao zabavu, a nije ni policijski službenik. Upoznali smo petarde razreda F1, F2 i F3. Vjerujem da su oni koji vole petarde sada naučili i koje su opasnosti i posljedice nepravilnog rukovanja njima. U ovo doba kada se petarde počinju upotrebljavati, ovo je predavanje bilo vrlo korisno. Naravno, petarde je najbolje ne koristiti, ali ako ih već koristite potrebno je znati kako te se pridržavati uputa i sigurnosnih upozorenja. Petarde se smiju koristiti samo uz nadzor punoljetne osobe te je potrebno znati kako i kada petardu aktivirati. Petarde se smiju koristiti od 27. prosinca do 1. siječnja.

Gabi Pavlović