Djevojčice u STEMU

Dan nakon Dana žena, 9. ožujka 2020., osam djevojčica iz naše škole sudjelovalo je na natjecanju Djevojčice u STEMU. Natjecanje je organizirano s idejom približavanja znanosti djevojčicama s obzirom na iako rastući, ipak mali broj žena znanstvenica u Hrvatskoj. Natjecanje je organizirala Prva osnovna škola Ogulin te se provodi u školi putem online obrasca. Ispit je sastavljen od 20 zadataka podijeljenih u 4 kategorije, a to su: matematika, biologija, kemija i fizika. Natjecanje je ekipno te u svakoj grupi mogu sudjelovati učenice 7. i 8. razreda (najviše 3 iz iste generacije). Naša škola može se pohvaliti sa dvije ekipe. „Kašinsku“ ekipu čine osmašice Tonka Sabolov i Petra Puzak, te sedmašice Margita Lukačić i Lucija Palikuća. Ekipu iz Vugrovca čine učenice osmih razreda Martina Baltić i Lorena Čvek te učenice sedmih razreda Maria Elizabeta Završki i Ana Galić. Neslužbeni rezulatati stižu u petak 13. ožujka. Želimo curama svu sreću!

Martina Baltić

Komentari