Upcycling

Svi znamo što je recikliranje odnosno recycling, ali znate li što upcycling? Ne radi se o novoj ideji, nego o starim običajima koje ponovno postaju trend.  Radi se o ponovnoj upotrebi starih predmeta, davanju novog života i namjene predmetima koji više ne služe svojoj prvotnoj svrsi. Nekada se skoro sve ponovno upotrebljavalo dok zaista ne postane neupotrebljivo, a u današnje konzumerističko vrijeme i prečesto bacamo još upotrebljive stvari. Upcycling je sve češći prilikom renoviranja i uređenja prostora; ali odnosi se i na sitnije stvari. Neke od prednosti upcyclinga su stvaranje manje količine otpada, novčana ušteda, iskazivanje kreativnosti.

zanimljiva životinjica nastala od tegle i čepova

Budući da je glavna tema cjeline koju su učenici šestih razreda obrađivali na engleskom jeziku ekologija, te da smo eko škola, učenicima 6.c i 6.d sam zadala izazov Upcycle old things and give them new life. Donosim vam fotografije nekih njihovih kreacija.

Nina Rezo