Fotkaj kako čitaš da ne ostaneš bez riječi

Početkom ove školske godine, povodom Godine čitanja (2021. godina), Mjeseca školske knjižnice (listopad) i Mjeseca hrvatske knjige (15.10 – 15.11) prof. Marina Sertić i njezina filmska grupa napravili su izložbu ,,Čitaj da ne ostaneš bez riječi˝.

pogled kroz prozor

Izložba traje dva tjedna te je u izložbi pomogla i knjižničarka Katarina Jukić. U toj izložbi učenici fotografiraju svoje najdraže knjige te ih prikazuju kako ih oni vide. Knjige su važne, jer kada čuješ priču, nova si osoba te imaš drugačiji pogled na svijet.

pogled u drugi svijet

Čitanje daje moć proširenja vokabulara te se kroz čitanje uči. Dok čitaš, možeš se toliko uživiti u knjigu da se čak suosjećaš s likovima i imaš osjećaj kao da su stvarno tu s tobom.

Ako biste htjeli pogledati izložbu, nalazi se u hodniku ispred ravnateljevog ureda.

noć uz knjigu

Kao što sam ranije spomenula, u izradi izložbe sudjelovali su Marina Sertić te njena filmska i fotografska grupa, naši FiF-ovci koji su napravili izložbu te im je pomogla knjižničarka Katarina Jukić koja je napisala tekst i postavila izložbu!

Sve čestitke na izložbi i pohvala za uloženi trud!
Lana Đurković i Malena Hrustić