Velika djela Malih volontera

Tijekom mjeseca travnja naše volonterke su bile vrlo aktivne. Što su sve radile kako bi poboljšale okruženje u kojem žive, saznajte iz pera volonterke/novinarke Martine.

Posjet Kući sv. Franje u Vugrovcu

Mnogi učenici naše škole korisnici su Kuće sv. Franje u Vugrovcu – objekta Caritasa Zagrebačke nadbiskupije koji koriste djeca bez odgovarajuće roditeljske skrbi. 15. 4. 2018. učenice 6. c razreda – Ana Tomašek i Martina Baltić skupa su s profesoricom Kristinom Sajković i još jednom starijom volonterkom posjetile Caritas u Vugrovcu. Evo nekih doživljaja.

,,Kada smo stigli, prvo smo se upisali te ušli u njihov dnevni boravak koji im je ujedno i radna soba. Tamo smo se na neki način podijelili. Profesorica Kristina je pomagala jednom osmašu, starija volonterka pomagala je sedmašu, dok smo Ana i ja pomagale jednoj djevojčici iz prvog razreda. Bili smo tamo oko sat vremena. Bio je to jako lijep osjećaj, pomoći nekome. Uz to smo se još i zabavili. Bio je to zaista nezaboravan susret te jedva čekamo sljedeći!“

Posjet Rehabilitacijskom centru u Sesvetama

Krajem travnja profesorica Kristina Sajković je skupa s dvije volonterke; Anom Tomašek i Martinom Baltić iz 6. razreda, posjetila Rehabilitacijski centar u Sesvetama. U Rehabilitacijski centar ljudi s posebnim potrebama dolaze ujutro oko 9 te se vraćaju kući oko 16 sati. U tom centru borave ljudi od 25 do 80 godina i imaju 15 korisnika. Neki korisnici su doista samostalni te ih mogu poslati i do knjižnice ili prodavaonice, ali ima i malo težih slučajeva.
Kada smo stigli lijepo su nas pozdravili, malo smo crtali i bojali s njima te smo kasnije odigrali Čovječe, ne ljuti se. Bilo nam je jako lijepo i zaista smo se zabavile. Neopisiv je osjećaj družiti se s ovim prekrasnim ljudima i jedva čekamo sljedeći susret!

Evo što je o volontiranju izjavila naša druga novinarka/volonterka Ana Tomašek

Svi ste dobrodošli!

“Kao što svi znate, u našoj školi volontiranje je in. U sklopu izvannastavne aktivnosti Mali volonteri učenici sa svojim voditeljicama Kristinom Sajković, Snježanom Prusec Kovačić i Anitom Jeren, organiziraju razne akcije i posjete. Već nekoliko puta volonteri su pomagali mlađoj djeci u učenju, prodavali radove, posjećivali djecu iz Caritasa i pomagali im u učenju te su posjetili Centar za rehabilitaciju u Sesvetama. Evo, nedavno su uredili i prostor oko škole, posadivši cvijeće. Volonterima je jako lijepo i zabavljaju se, no najvažnije je da pomažu i stječu  nova prijateljstva. Tko god se od učenika želi priključiti, dobrodošao je!”

Martina Baltić

Komentari