Motivacijski govor učiteljima povodom 5. listopada – Svjetskoga dana učitelja

Literarna skupina „NOMEN EST OMEN“

Motivacijski govor učiteljima povodom 5. listopada – Svjetskoga dana učitelja

Poštovani učitelji i učiteljice,
vjerujem da su mnogi od vas već izgubili volju za poučavanjem, s obzirom na to da se većina učiteljskoga posla svodi na lupkanje po tipkovnicama. To je novi, moderni problem u vašemu poslu. Stari, vrlo stari i nadaleko poznatiji problem je nezainteresiranost učenika. Najviše mi je žao profesora iz Hrvatskog jezika koji sigurno svisnu od tuge kada shvate da je samo troje učenika pročitalo lektiru. Ali, ne dajte se! Iako mnogi od vas imaju dojam da su zarobljeni kao brod u boci, ne odustajte od želje za prenošenjem znanja djeci. Još uvijek ima učnika koji vole školu, knjige, bilježnice, nalivpera i olovke… Postoje učenici koji vole sate lektire i Matematike, koji vide smisao u periodnom sustavu elemenata i učenju Križarskih ratova. Pokušajte ne raditi svoj posao isključivo radi novca, nego barem poput onih nacerenih modela s reklama za torbe i bilježnice što ih treba prodati na početku školske godine.
Ne odustajte, makar zbog to troje učenika koji se nadaju novim idejama svojih učitelja i učiteljica!

LAURA VOJNIĆ, 7. C