Paketić za zaštitu od virusa ipak nije zaustavio prekid nastave…

obavezno se moramo dezinficirati i nositi zaštitne maske

Naše dvije novinarke 4. D razreda zadnjih desetak dana dolaze u školu sa zanimljivim paketićima. Naime, djevojke su se naoružale protiv okrutnog neprijatelja zbog kojega svi ovih dana strepimo i spremne su za borbu s COVID-om 19. Kako su se naoružale? Čarobnim paketićima… A što se u njima nalazi opisale su same.

DEZINFEKCIJOM PROTIV COVIDA

Moja prijateljica Lucija i ja odlučile smo se zaštiti od virusa COVID-19. Dogovorile smo se da ćemo u školu nositi paketiće u koje smo spremile: masku za lice, rukavice, sapun, ručnik i sredstvo za dezinfekciju. Svaki dan kada dođemo u školu, dezinficiramo stol i ruke. Ruke peremo čim ugrabimo priliku za to. Neki misle da su oni koji nose masku ludi, ali mi tako ne mislimo, jer ljudi nose maske za svoje i tuđe dobro. Da se barem i drugi ljudi štite koliko nas dvije. Onda sigurno ne bi bilo toliko zaraženih niti u Hrvatskoj niti u svijetu. Na današnji dan u Hrvatskoj je otkriven 31 slučaj zaraženih, a u svijetu 125 518. Jako mi je žao tih ljudi i nadam se da će se što prije oporaviti.

SIGURNI POZDRAV

Marijin i Lucijin sigurni pozdrav

Također smo nas dvije osmislile pozdrav bez rukovanja. Umjesto rukom, pet si dajemo nogama, a umjesto šake, udarimo se laktovima. Pozdrav je baš fora, ali i siguran. Mi sebe volimo i zato se štitimo. Jučer je odlučeno da se u Istri zatvore škole, a danas smo saznali da ćemo se od idućeg tjedna školovati kod kuće putem televizije i tableta. Tako valjda mora biti jer je sigurnost svih nas na prvom mjestu, ali žao mi je što neću vidjeti svoje prijateljice.

Marija Roginić, Lucija Leš i Lucija Rožić