13. nije bio nesretan: Sesvetski virtualni pjesnički maraton 2020.

Tradicionalno druženje pjesnika u Republici stiha – Knjižnici Sesvete ove je godine, u duhu vremena, u sklopu Noći knjige održano virtualno. 13. po redu najmasovnije pjesničko okupljanje u Hrvatskoj okupilo je ove godine 105 (!) pjesnika različita uzrasta (od srednjoškolaca do najstarijih), od nepoznatih do afirmiranih – a naša škola se već treći put zaredom pridružuje osnovnoškolskim uzrastom pod mentorstvom profesorice Renate Budak Lovrić. Iako je bilo zamišljeno da autori uz svoje tekstualne zapise pošalju i zvučne zapise svojih stihova, naše su tri pjesnikinje iz PŠ Vugrovec i članice Literarne skupine Nomen est omen Lana Švarbić (7. D), Viktorija Vrban (7. D) i Nina Sabol (5. C) – poslale videozapise svojih interpretacija. Manifestacija je i ove godine obogaćena dodatnim sadržajima: virtualnim nastupom kvarteta saksofona Glazbene škole Zlatka Grgoševića Sesvete, izložbom fotografija Karmen Stošić „Dogodilo se“ i tematskom izložbom učenika Gimnazije Sesvete u povodu 100. obljetnice umjetničkog pokreta Bauhausa. Veselimo se nastupu i 2021. godine, u još većemu broju, ali bismo stihove radije poklanjali i slušali uživo.

 

Pjesme naših učenica možete pogledati na poveznicama

 

Renata Budak Lovrić

 

Komentari