Čemu me naučio film o obitelji Kostelić?

Dokumentarni film Gnothi Seauton autora Brune Kovačevića film je o Kostelićima i učiteljica Iris Briški u sklopu nastave na daljinu zadala je učenicima da pogledaju ovaj nagrađeni film. Učenica 7. e razreda, Maria Elizabeta Završki napisala je čemu ju je ovaj film naučio.

TREBAMO VJEROVATI U SNOVE

Film je u meni probudio dašak čarolije.

U sebi sam osjetila snagu i moć da mogu ostvariti svoje snove.

Odlučila sam krenuti svojim putevima, shvatila sam da mi ljudi trebamo ići svojim putokazima i vjerovati sebe.

Svatko je rođen pod svojom sretnom zvijezdom koja nam osvjetljava naš put.

Naš put je put u kojem su naši snova, nepregledna maštanja, želje da postanemo bolji i napredniji, da uspješno plovimo nebeskim prostranstvima…

Ovaj me film poučio da trebam vjerovati u sebe, u svoje snove, ciljeve i težnje.

Čovjeku je samo nebo granica, a nebo nema kraja.

Čovjek je posebno biće koje može, želi, ostvaruje, riskira i mašta.

Ovaj je film bio samo motiv da ne odustajemo.

Moramo riskirati, svakoga to čeka, samo nekog dočeka na lijevoj, a nekog na desnoj strani.

Ali, treba se boriti, biti ustrajan i nikad ne posustati.

Ponekad se treba prizemljiti, ali to nam treba samo biti još veća jeka što nas vodi ka putu uspješnosti!

Neću odustajati, vjerovat ću u svoje snove i ostvariti ih, čak i u one koji se  čine nemogućima!

Eto, tomu me film naučio!

Maria Elizabeta Završki