Change

Ove godine smo se uključili u projekt CHANGE. Projekt CHANGE ima za cilj potaknuti učenike na kritičko razmišljanje o temi izbjeglica i migracija, podučava ih kako mogu razlikovati činjenice od mišljenja i tome da postanu sposobni prepoznati predrasude i stereotipe. Više o projektu možete saznati na stranicama JRS-a. CHANGE želi ponuditi  učenicima nova znanja, iskustva, susrete a možda i novu perspektivu. Svaka faza za ispunjavanje treba oko 45 minuta, pa smo mi to odlučile raditi na novinarskoj grupi osmih razreda u Kašini.

ispunjavanje inicijalnog upitnika

Svaka faza potiče učenika na nešto drugo. Ima 6 faza. Neke od njih su svijest o sebi i samopoštovanje, ključne informacije, rad na predrasudama… Svaka vas nauči nešto novo. Mi smo se uključile i zasad nam se jako sviđa. Zasad smo ispunile inicijalni upitnik i započeli s prvom fazom u kojoj smo pogledali dirljiv film o djevojčici Hibi i u kojoj smo promislile o samopoštovanju i svijesti o sebi. O nastavku projekta izvještavat ćemo vas u Zmajčeku.

Lana Jurišić