Čitateljski izazov za učenike

Povodom Godine čitanja u našoj je školi proveden čitateljski izazov za učenike drugog razreda. Sudjelovalo je oko 30 učenika, a cilj izazova je bio pročitati što više od 12 Gregovih dnevnika. Svatko je dobio papir s popisom knjiga i prostor za upisivanje vlastitih dojmova. No jedan je učenik uspio pročitati svih 12 dnevnika, što je za učenika drugog razreda ogroman uspjeh. Ante Jozić je očito veliki knjigoljubac jer je on gore navedeni učenik. U razgovoru s našom knjižničarkom, saznali smo njezino mišljenje o samim knjigama. Ona se nada da će se školski fond povećati, što nije tajna, kako bismo mogli nabaviti knjige za sve dobne skupine u našoj školi. Evo nam prilike da vas podsjetimo na sve dobrobiti čitanja kvalitetnih knjiga.

Ante Jozić s pohvalnicom

Čitanje proširuje maštu, vokabular i daje nam zanimljiv hobi. Za kraj, sve pohvale upućujemo Anti i nadamo se da će nastaviti čitati i pronalaziti ljepotu u samome čitanju!

Gabi Pavlović i Lorena Jukić