Štedi, štedi jer energija puno vrijedi

Učenica 6.d Sara Pajurin je sudjelovala u ekološko – kreativnom natječaju „Štedi, štedi jer energija puno vrijedi” za učenike osnovnih i srednjih Eko škola povodom proslave 20 godina poslovanja energetske kompanije Prvo Plinarsko Društvo (PPD), u suradnji s Udrugom Lijepa. Cilj natječaja bio je potaknuti učenike da svoje stečeno znanje o energetskoj učinkovitosti predstave kroz kreativne likovne i literarne radove.

Na natječaj je prispjelo 485 učeničkih radova iz 65 osnovnih i srednjih Eko škola, a nagrađeno je njih 9.

Sara je izradila strip s porukama kako ona, ali i svatko od nas, može svakodnevno pridonijeti štednji energije u svome domu. Sarin rad je izabran među tri rada u kategoriji osnovnih škole učenika od 5. do 8. razreda.

Učenica je osvojila laptop, a škola 5000 kuna koje će trebati iskoristiti za poboljšanje energetske učinkovitosti školskih zgrada u dogovoru i suradnji s PPD-om Zagreb.
Također rad će biti dio brošure o štednji energije  koja će biti objavljena u Jutarnjem listu.
Rad će biti izložen na izložbi u Petrinji u rujnu  povodom Dana Zaklade Novo Sutra.
Na natječaju su još sudjelovale Dorotea Granđa – Kovač 7.c, Isabel Gračak 7.e i Dora Vuger 6.e, koje će dobiti zahvalnice, a njihovi radovi će također biti izloženi za spomenutoj izložbi.
JOŠ JEDNOM VELIKE ČESTITKE SARI!!!!
A mi ostali ćemo uživati u poboljšanim energetskim uvjetima u školi.

nagrađeni strip

Đurđica Culjak