Blackout poetry – od maorskih legendi i Halloweena do Zmajčeka

Učenici naše škole tijekom listopada okušali su se u tehnici Blackout poetry. Blackout poetry je pronalaženje poezije u pričama, knjigama, i u novinarskim tekstovima. Kada se ,,uoči pjesma“ u zadanome tekstu, izdvoje se riječi koje ostanu, a ostatak teksta se zatamni ili se nacrta neki crtež. To je tehnika koja vam omogućava da uočite nešto novo i da budete kreativni.

ZACRNJENI HALLOWEEN

Učenici u PŠ Vugrovec s učiteljicom Ninom Rezo su radili pjesme na temu Halloweena u ulomcima iz romana Wizard of Oz, Harry Potter i The Sorcerer´s stone.

Knjižničarka naše škole povodom Mjeseca hrvatske knjige održala je radionice u 6. i 7. razredima u Kašini, a kao predlošci su učenicama poslužili ulomci iz tekstova sa stranice eLektire.

MISLI NA SEBE – STVARAJ I ČITAJ

NOVINARSKA POEZIJA

novinarska poezija

Mi novinari iskoristili smo članke iz Zmajčeka tako da su novinarski tekstovi postali poezija.

LEGENDE NOVOG ZELANDA

Učenici sedmih razreda iz Kašine na satima Engleskog jezika dobili su zadatak od učiteljice Marine Sertić da poeziju zacrne u maorskim i novozelandskim legendama NEW ZEALAND: MĀORI LEGENDS AND ART.

NEW ZEALAND: MĀORI LEGENDS AND ART

maorske legende u novom ruhu

Svim učenicima ovaj zadatak se izrazito svidio i sigurno ćemo ga ponoviti.

Doroteja Sudar