Jesenski šeširi uljepšali su kašinsku školu

Mi, učenici petih razreda u Kašini na satima Hrvatskog jezika svaki mjesec dobivamo mjesečni projekt.

Učenici 5. a razreda sa svojim šeširima. Na naslovnoj fotografiji su učenici 5. b.

U 10. mjesecu imali smo projekt ,,Priča jesenskog šešira”. To je bio projekt u kojem smo morali uzeti šešir (ili ga napraviti od kartona ili nekog drugog materijala) i na njega staviti sve što podsjeća na jesen (listova raznih boja, kestenje, žirove i sl). Uz sve to smo morali napraviti priču i ispričati je kao da šešir je priča. Na dan kad smo ga prezentirali, vrijeme je bilo pravo jesensko.

jedan od jesenskih dragulja

Bilo je svakakvih priča… Od tužnih do sretnih, smiješnih i napetih, pa čak i ljubavnih. Jako nam se svidio projekt jer je bio jako kreativan i također smo se i jako puno nasmijali, a to je ipak najbolji dio. Nakon što smo poslušali i odgledali sve priče, slijedilo je ocjenjivanje u kojem smo svojim komentarima sudjelovali svi. Međuvršnjačko vrednovanje je baš zabavno i korisno je čuti kad te netko pohvali ili ti da prijedlog kako nešto poboljšati. Naše je šešire profesorica Požgaj kasnije stavila u hodnik u školi kako bi im se svi u školi mogli diviti. Ovaj je projekt sve u svemu bio super i bilo ga je zanimljivo raditi i nadam se da ćemo dobiti još takvih projekata.

Fran Kolenković, Luna Tucaković, Lucija Perić, Jakov Tudek