Napisati knjigu je teško, ali ne i nemoguće – susret s piscem

Na samom kraju Mjeseca hrvatske knjige učenici 8. d razreda iz PŠ Vugrovec u školskoj su se knjižnici družili s Josipom Jukićem, autorom udžbenika iz geografije i popularno-znanstvenih knjiga „Hrvatski gradovi“, „Vladari Hrvatske“ , „Čarobna Hrvatska“ i „Neispričane priče“

Josip Jukić profesor je povijesti i geografije te predaje u VII. gimnaziji. Kao pisac ostvario se sasvim slučajno. Naime, sve je krenulo s pregledavanjem atlasa, zatim je u atlas trebalo i nešto napisati, a kasnije su došle i teme za knjige koje je objavio. Još kao osnovnoškolac žarko je želio napisati svoju knjigu, no nakon dvije stranice je odustao misleći kako je to teško i nemoguće. Danas kaže: „Mislio sam kako je napisati knjigu teško i nemoguće, sada znam da je samo teško, ali ne i nemoguće“. Sve nam je to ispričao prilikom posjeta PŠ Vugrovec. Otkrio nam je i poneku priču iz svojih knjiga. Saznali smo i da su prvih i zadnjih deset stranica najteže za napisati, da je za otprilike četiri mjeseca napisao svaku od svojih knjiga uz, naravno, ostale obaveze i još mnogo toga. Bilo je to uistinu jedan lijep, zanimljiv i poučan susret.

Iva Završki, 8. d