Nije lako kad si mlad – nacionalni kviz za poticanje čitanja

Tomislava Tia i Zoran Pongrašić

Kviz se provodi u narodnim i školskim knjižnicama u Mjesecu hrvatske knjige, a organiziraju ga Knjižnice grada Zagreba – Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice. Ove godine u kviz su se uključili učenici viših razreda iz MŠ Kašina. Tema je bila „Nije lako kad si mlad“, a pitanja su se odnosila na nagrađivane romane o izazovima odrastanja – „Pošta za Li“ Elizabete Končić Trlek, „Krive su Seka i Seka“ Zorana Pongrašića te „Oblak čvoraka“ Ivane Šojat. Na završnu svečanost i druženje s autorima koje je 15. studenog održano u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici, organizatori su, kao predstavnicu naše škole, pozvali učenicu Tomislavu Tiju Kuk.
U nastavku pročitajte njezine dojmove.

Bok!
Ja sam Tia!
U školi smo rješavali Nacionalni kviz za poticanje čitanja, a mene su odabrali za predstavnicu naše
škole. Onda smo naša školska knjižničarka Katarina i ja išle u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u
Zagreb. Vozile smo se vlakom i autobusom. Kada smo stigle, gledale smo plesače i djecu koja su
predstavljala romane Zorana Pongrašića i Elizabete Končić Trlek. Kada se sve završilo, fotografirali
smo se sa piscima. Ja sam se jako lijepo provela i bilo mi je baš lijepo!

Katarina Jukić