Edukacija učenjaka – prvi korak do školskog povrtnjaka

U četvrtak je u PŠ Vugrovec održana edukacija za učitelje koju su održale izv.prof.dr.sc. Sanja Fabek Uher i Nevena Opačić, mag.ing.agr. s Agronomskog fakulteta Zavoda za povrćarstvo. Predavanje je održano u sklopu Međunarodnog projekta Budi STEM fluencer! koji se provodi u našoj školi. Kroz predavanje učitelji su upoznati s razmnožavanjem biljaka, sjetvom/sadnjom, uzgojem presadnica povrća, aromatičnog i ljekovitog bilja, ekološkim i tehnološkim čimbenicima tijekom uzgoja, organizacijom biljaka u povrtnjaku te specifičnostima u uzgoju povrtnih vrsta. Stečeno znanje učitelji će primijeniti u radu s učenicima u formiranju školskog povrtnjaka. Uskoro će se za učenike održati i praktične radionice.

Snježana Prusec-Kovačić