Osmaši u Gradu Heroju

Učenici osmih razreda OŠ Vugrovec-Kašina išli su na dvodnevnu terensku nastavu 13. do 14. rujna u Vukovar. Obišli su Gradski muzej Vukovara te Muzej vučedolske kulture, Memorijalni centar, Memorijalno groblje, Ovčaru, Spomen dom Ovčara, Vodotoranj, Velepromet, Memorijalnu bolnicu, tvornicu Borovo, dvorac Eltz, Crkvu Sv. Filip i Jakov, franjevački muzej i za sam kraj imali su održanu Školu mira i zatim kviz znanja na kojem su bili 1. i pokazali znanje koje su stekli tokom dva dana na terenskoj nastavi.

na vrhu Vodotornja

Na ovome putovanju učenici nisu samo učili i obilazili grad, već su stekli mnoga nova poznanstva jer su s njima bile i OŠ Središće, OŠ Lučko i Waldorfska škola Zagreb.  Nakon večere bila je održana zabava na brodu na rijeci Dunavu, mnogim učenicima je to bio najbolji dio ovog izleta. Na samom kraju drago nam je da smo dobili priliku vidjeti realnu sliku o Domovinskom ratu i zahvalni smo što su nam omogućili ovakvu terensku nastavu.

Paola Greguranić i Lara Lambevska