Diktafoni, slušalice i zvukovi oko nas

Kako smo se i dogovorili, ovaj tjedan u utorak, 9. 4. 2024.  održala se sljedeća radionica u suradnji s Radijem Voćarska. Posjetila nas je Pavlica Bajsić. Ona je našim učenicima pustila jedan podcast, a zatim je slijedio i praktični dio. Druga radionica u suradnji s Radio Voćarska približila nam je sam proces snimanja zvuka mikrofonom. Naučili smo kako pravilno držati mikrofon, čemu služi čupavac, što to znači stereo, ali i kako je neizmjerno važno prilikom snimanja imati slušalice. Bilo je neobično slušati vlastiti glas koji putuje od mikrofona prema slušalicama, ali i sve popratne zvukove koji se, naravno, pritom pojačaju. Izašli smo van i ušli u svijet zvuka.

osluškivanje i slušanje zvukova oko škole

Ne, nismo čuli kako trava raste, ali da smo dulje ostali možda bismo i čuli. Nakon avanture na otvorenom dogovorili smo zadatke koje trebamo realizirati u roku dva tjedan kada slijedi iduća radionica u kojoj će se neki okušati u montaži prvi put, a neki će usavršiti svoje dosadašnje sposobnosti.

Marina Sertić