U CARNetu i kod salezijanaca

Terenska nastava šestaša vodila je u srce Zagreba. Na rasporedu su bili crkva sv. Mati Slobode, CARNet i obavezno McDonald’s. Svoje dojmove s nama su podijelili novinari iz Vugrovca

Nova avantura

Ujutro u 10 sati, svi smo ispred škole čekali spremni za novu avanturu. Kada su nam došle razrednice, oni koji su htjeli, mogli su se poslužiti hrenovkama i mandarinama iz školske kuhinje. Kada smo se najeli i obavili sve u školi, krenuli smo u bus. Ispred dućana čekala su nas dva busa. U jednom su bili 6.c. i 6.d, a u drugom su bili 6.a, 6.b i 6.e. u
busu smo se odlično zabavljali; smijali se, pjevali i plesali, tako da nam je tih 45 minuta puta zaista brzo prošlo. Kada smo stigli do samostana, prvo smo ušli u unutarnje dvorište, bilo je jako lijepo uređeno te smo se naravno pozabavili škicanjem fotki za Instagram, Facebook, Snapchat… Zatim smo se zaputili unutra, u crkvu. Ako niste znali, ovo je  crkva, župa naše profesorice iz njemačkog: Irene Đerđe. Unutra je sve bilo puno plavog vitraja, tako da je crkva odsijavala plavom bojom što je naravno svima bilo zanimljivo. Crkva je zapravo bila jako moderno uređena i zaista izgleda lijepo iznutra. Kada smo ušli, župnik ove crkve nam je rekao ponešto osnivaču salezijanaca (pošto je ova crkva bila uz samostan salezijanaca) don Boscu, te o osnivanju ove crkve, kao npr. da se ova crkva počela graditi 1995.godine, a završena je 2000.godine. Građena je baš nakon rata i zato je iza oltara napravljen veliki spomenik posvećen žrtvama rata. Na njemu pišu sva imena poginulih branitelja u Domovinskom ratu, svih 15.000 imena. Zatim nam je župnik rekao da se ljeti često podigne jedan zid crkve te se crkva ,,prozrači˝. Svi su se zadivili. Također, župnik nam je rekao da se nakon vjeronauka dijele palačinke!!!! Svima nam se podigao apetit, što je dobro, jer smo se nakon još malo razgledavanja po crkvi zaputili prema McDonald’s-u.

Martina Baltić

Zanimljivosti u CARNetu

Započeli smo našu avanturu u gradu (k’o da nikad nismo bili u gradu…) Ušli smo u bus i slušali na mobitelu pjesme, igrali igrice i ostale zabavne stvari. Vozili smo se tridesetak minuta i onda smo stali pored jedne velike crkve! U crkvi smo  vidjeli razne vitraje i slike. Jedan župnik nam je objasnio sve što je trebalo i nije trebalo! Objasnio nam je
kako su nastali salezijanci i uputio nas u njihov svijet! Kada je završio, pustio nas je da prošećemo pune dvije minute velikom sobom sa imenima zatim nas je odveo do kapelice s Marijom Božjom, sjemenom i zmijom. Odveo nas je van do jednog oltara i tamo  nam je podijelio letke i tada nas je ostavio, a to je značilo samo jedno… Mcdonald”s! Otšli smo do njega i najeli se (više prejeli)! Uskoro, kako je vrijeme prolazilo morali smo krenuti dalje!
Zatim smo otišli u CARN-et tamo su nas učili o stvarima na koje bismo trebali pripaziti na intenetu. Zanimljivost koju  smo tamo saznali bila je da voditelj igra CS (CUNTER STRIKE) i da je osvojio Dragon Lord u igrici!

Martin Bogdanović

Zanimljive priče o don Boscu

22.11.2017. šesti razredi naše škole išli su na izlet u Zagreb. Posjetili smo razna mjesta, ali ipak idemo po redu. Nakon lude vožnje busom u 11 sati stigli smo do crkve Svete Mati Slobode. Čuli smo zanimljive priče o don Boscu koje su nas potaknule na razmišljanje. U crkvi je još bio zid na kojem piše otprilike 15.000 imena poginulih branitelja iz Domovinskog rata. U 12:16 sati vratili smo se iz predivne crkve i nakon kratke vožnje stigli smo do… Mc.
Donald’sa!!! U 13:35 krenuli smo iz Megića u CARNet gdje smo došli u 13:58 sati. Čuli smo zanimljivo predavanje o sigurnosti na internetu, usput smo podijelili svoja iskustva i naše nezgode na internetu. Ali nam je bilo lakše kad smo to mogli nekome reći. I tako… nakon predavanja krenuli smo u autobus. Vratili smo se u 15:12 sati. Ovaj izlet ću pamtiti zauvijek 😉

Antonija Puškarić

Zanimljiv posjet CARNetu

Bit ću iskrena… Ovaj izlet nije započeo kako treba. Mislim, stvarno nije zabavno sjediti sam u busu iako su ti obećali da će sjediti baš s tobom. No, bilo je i dobrih stvari, valjda. Evo kako je počelo… Svatko je imao po jedan bus – Vugrovec svoj, a Kašina svoj. Mislim, meni je bilo svejedno. Nisam baš amater. Kad smo stigli, posjetili smo jedno lijepo svetište minimalistički uređeno. McDonald’s je meni bio znatno zanimljiviji od crkve. Njam! Naručila sam salatu s pilećim fileom. Dobro, nije bio baš pileći file, ali sve u svemu, bilo je zanimljivo. Oh, da, sad ide drugi najbolji dio. Poslije McDonald’sa slijedio je CARNet!! To je već bilo zanimljivo. Dobila sam blokić. Jeeee!!! Preporučujem vam da posjetite CARNet i naravno McDonald’s.

Lana Hrenović