Matematika na glagoljici

Prošli tjedan, 7. 12. 2017., u našoj školi održala se Večer matematike. Svi su se pripremali na razne načine: profesori su pripremali punktove sa zadatcima, roditelji su s veseljem iščekivali tu noć, spremačice su čistile školu, malci su učili i pripremali male mozgove za rješavanje zadataka, a naši Mladi glagoljaši su bili vrijedni i ove godine….. Glagoljaši svake godine smisle nešto novo. Tako su i ove godine bili maštoviti..

Smišljali su zadatke i napravili prekrasan plakat, koji ćete vidjeti u prilogu.

Rad je bio jako težak, jer je bilo teško uskladiti raspored profesora i učenika, ali su ipak uspjeli. Dizali su se rano i išli na glagoljicu, da bi napravili plakat i osmislili zadatke.

Plakat se sastojao od: naslova na glagoljici i latinici, vremena održavanja, organizatora i brojeva te zadataka prikazanih na glagoljici i s opisom na latinici, a naposljetku su ga i ukrasili.

U radionici su sudjelovali: Tomislav Kereš, Lorena Čvek, Petra Potočić, Katarina Židak i jedna  jedna od naših novinarka Ana Tomašek, ( svi oni idu na glagoljicu ).

Voditelj glagoljice i organizator rada bila je prof. Martina Ožanić.

Ana Tomašek