Vrline u 3. a

Učiteljica Katarina Hauer s nama je podijelila tekstove svojih učenika u kojima su pisali što bi oni učinili da su poštenje, skromnost i ostale vrline.

Da sam ja poštenje dijelila bi jednaku ljubav i sreću.

Zbog mene bi svi bili pošteni i ne bi se svađali tko ima više,a tko manje.

Da sam ja poštenje vjerujem da bi bila poštena više nego netko drugi.

Učila bi prijatelje da budu pošteni i pravedni prema svima.

Lucija Hrgetić, 3.a

Marljivost je vrlina koja je poželjna kod svakog čovjeka.

Marljivošću čovjek postiže dobre rezultate u svemu što radi.

Marljiv znači biti vrijedan.

Luka Podgorski, 3.a

Često možemo čuti da je skromnost jedan od najvećih ljudskih vrlina. Skromni ljudi ne teže bogatstvu i luksuzu i umjereni su u svojim prohtjevima.

Skroman za mene znači ne biti opsjednut sobom i ne se uzdizati u odnosu na druge.

Ivona Hranić, 3.a

Uskoro se približava Božić i želio bih poput nekog dobrog duha da svi ljudi postanu dobri jedni prema drugima, da svijetom vlada samo radost i veselje.

Poželio bi više pažljivosti,  da pomažemo onima kojima je pomoć potrebna. Zašto ne bi pomogli starijoj osobi donijeti vrećice iz dućana, pridržali nekome vrata, ustupili mjesto za sjedenje u autobusu? To nas ništa ne košta, a može nam donijeti puno zadovoljstva. Ne moraju uvijek biti velike stvari koje nas čine sretnima, ponekad su dovoljne i sitnice.

Kada bi svi ljudi bili pažljiviji jedni prema drugima cijeli svijet bio bi bolji i ljepši.

David Topolovec, 3.a

Da sam ja pažljivost ja bih pazio na sve ljude na svijetu i na životinje. Da sam ja pažljivost, ako bi mi tata zadao zadatak ja bi ga riješio. Ja bi nekoj djevojci kupio cvijet. Ja bi prijateljima svaki dan dao slatkiše. Mami bi nacrtao poklon. Prijateljima bi posudio stvari. Pomogao bi prijateljima ako imaju neki problem. Družio bi se sa prijateljima i obitelji.

Jan Kužilek, 3.a

Da sam ja skromnost ne bih tražio puno stvari kao sada i ono malo šta imam dijelio bih sa drugima. Da sam ja skromnost djelio bih slatkiše sa sestrom i ne bih ljutio mamu. Da sam skromnost živio bih bez želja, a želje su tako divne.

Lovro Perak, 3.a

Da sam strpljivost, nikud ne bih žurio.

Sestri i bratu uvijek bi smireno sve objasnio. Zadaću bi uvijek polako i strpljivo napisao…Na treningu bi strpljivo slušao trenera i ne bih loptu dirao….

Da sam ja strpljivost prijateljima u razredu bi svima rado sve pokazao i objasnio….Da sam ja strpljivost….e da sam…..

Dokša Gabriel, 3.a

Da sam ja iskrenost svijet bi bio ljepši. Svatko bi svakome mogao reći što misli o njemu. Nikada ne bi bilo svađa niti laži. Ljudi bi mogli uživati u svojim životima. Ali iskrenost može biti jako bolna.Ljudi se često osjećaju povrijeđeni i onda se ljute i svađaju. Ali dok sam još dijete uživat ću u svojoj dječjoj iskrenosti. Jer ionako govore odrasli da su djeca najiskrenija bića na svijetu.

Helena Benčec,3.a

Da sam ja osmijeh, bio bih jako sretan. Drugima bih pomagao i činio ih sretnijima. Najviše bih se družio s onima koji su tužni i bolesni jer je njima osmijeh najpotrebniji.

Da sam ja osmijeh, širio bih sreću. Svi bi mi se radovali i bio bih i na njihovom licu.

Da sam ja osmijeh, htio bih da me svi nose i da su sretni. Pomagao bih im da se bolje osjećaju, liječio bih njihova slomljena srca i činio ih hrabrijima i veselijima.

Daniel Babić, 3.a

OSMIJEH