Preskupoljupci

Jedan od naših hrvatskih trgovačkih lanaca osmislio je odličnu marketinšku kampanju. Naime, odlučili su u sklopu programa vjernosti omogućiti svojim kupcima da skupljanjem naljepnica dođu do simpatičnih i njihovoj djeci vrlo privlačnih plišanaca koji predstavljaju voće i povrće. Ali prošloga tjedna, putem društvenih mreža saznalo se svojevrsnu prevaru. Naime, naš poznati trgovački lanac plišance kupuje po vrlo niskoj cijeni na eBayu, Wishu i AliExpressu… Kako bi privukli kupce, osmislili su pjesmu na tu temu. Moramo priznati da je pjesma zaista dobra, no svejedno ne opravdavamo to što su učinili. Iako se vama čini da je to malo, zapravo i nije. Za jednog vam plišanca vam treba 40 naljepnica, a za svaku naljepnicu morate potrošiti 50 kn, a tu je  i nadoplata od 10 kuna i kada sve to zbrojimo, trošak vam je oko 2000 kuna. Ekstra naljepnice možete skupiti i kupnjom određenih proizvoda – koji se bez naljepnica vjerovatno ne prodaju najbolje, a i voće i povrće koje nosi dodatne naljepnice poprilično je mekano i ne baš u najsjajnijoj formi… Zdravoljupci se i dalje prodaju, no za mnogo manju cijenu možete ih kupiti preko interneta – što će vas koštati otprilike 20-tak kuna s besplatnom poštarinom. Možda ćete malo pričekati dok stignu iz Kine, a među simpatičnim voćem i povrćem možete pronaći i druge vrste, koje nisu dio ove marketinške kampanje.

Ali nije sve tako crno…

Unatoč prevari, Zdravoljupci imaju i svoju dobru stranu. Djeca diljem naše zemlje su počela više jesti povrće i voće zbog pjesme Zdravoljupci. Djeca koja prije nisu jela voće i povrće sad ga s radošću  jedu. Pjesma je potaknula i najmanje da je zdravo jesti povrće i voće. A potaknula je i naše šestaše da osmisle stihove o voću i povrću te vam donosimo one najzanimljivije.

Zdravoljupci

Zdravo svima!
Mi smo tu!
Spremni smo za zabavu!
Za užinu nas uzmi
i za stres nešto poduzmi!
 Ma popij malo soka,
od okusa smokva.
Maslina sam ja,
najzelenija!
Ananas sam ja,
kora mi je najtvrđa.
Ja sam mandarina,
puna C vitamina.
Pojedi mango,
i zapleši tango.
Šljivu plavu,
za probavu pravu.
Jabuka dvije,
da se organizam smije.
Rajčica crvena,
a stabljika joj drvena.
Ja sam Limun Lino,
nije mi baš fino.
Kiseo sam cijeli, neki su me jeli.
Zdravo, okrugla sam,
zdrava, fina njam njam,
jedite me svi,
jabuka Jelena, zavolite me vi.
Zelen, pikast, valjkast
ne brini, nisam bljakast,
krastavac Krešo,
pravi je dečko.
Ja sam grožđe
ljeto brzo prođe
jedu me ose
i nemam kose.
Hej!
ovdje mango
kao neki suprise
idem na tango.
Ja sam jabuka zdrava
poslastica sam prava
jabuka na dan
tjeram doktora van.
U ljetnim danima jagodama se svi vesele
i djeca ih rado pojesti žele
dan započni zdravom hranom
jabukom, kruškom i bananom.
Prije treniranja naranču iscijedi
da bi trening izdržao cijeli.
Nakon treninga banane
su tu da nam prate energiju svu.
Za kraj dana pojedemo maline fine
da nam cijeli dan slatko začine.
Potrebna ti je koraba,
tako kaže moja baba.