Jaz između generacija mi ne poznajemo!

Već i ptice na grani znaju da sam nerijetko petkom u PŠ Prekvršje. Ondje sam vidjela da se marljivo izrađuju čestitke za Božić, stvaraju lutke i glumi, ali nisam znala da je osim priprema za božićnu priredbu, prisutno i uzbuđenje jer se ide razveseliti starije u Dom za starije osobe Peščenica.Učenici i učenice su uz pomoć svojih učiteljica Gabrijele, Mateje, Nataše i Zrinke pripremali/e program te su uvježbano pokazali u Domu u utorak 11. prosinca. Naime, imala sam priliku ići s njima te s ponosom uživati u programu koji je bio sjajan: od plesa i viceva do lutkarske predstave te sviranja i pjevanja.

Osoblje Doma i njegovi korisnici/e su nas toplo primili/e, a svaka je točka nagrađena pljeskom i osmijehom, a neke su bile popraćene suzama radosnicama.

Iako je toga dana razlika u godinama najmlađih i starijih bila očita, do jaza između generacija nije došlo jer su nas spojile pjesme koje svi/e znamo i osmijeh na licima! 

knjižničarka Ana Novotny