High Five

Taj dan smo se svi veselili i nismo očekivali nikakve rezultate. Naime, naši profesori prijavili su nas na kviz osnovnoškolaca koji se održavao u sklopu Međunarodnog sajma knjiga – Interliberu. Na HIGH FIVE kviz išli smo 15.11. 2019. s profesorima Kristijanom Prugovečkim i Damirom Obadom. Za kviz se nismo pripremali jer nije niti trebalo biti nikakvih priprema. Krenuli smo autobusom u 8. U autobusu nam je zabavno, kao i uvijek. Nakon toga, ušli smo u tramvaj i sišli na Sopotu. Prošetali smo do Interlibera i uputili se prema kvizu. Sjeli smo i nestrpljivo čekali. Bilo nas je poprilično strah, ali išli smo zato da se malo upoznamo i pogledamo kako to izgleda. Našu školu su predstavljale dvije ekipe, Zmajevi iz Kašine i Vugrovečki čopor iz Vugrovca.

Lovkinja na kvizu

Ugodno nas je iznenadila Morana Zibar. Ona je lovac u emisiji Potjera, koju smo svi na TV-u gledali. Kviz je krenuo, a prva kategorija je bila književnost. Pitanja su bila u redu. Znali smo da se knjiga koja je bila prikazana zove Tri medvjeda i gitara, i skoro pa smo pogodili za haiku, ali smo obrnuli redoslijed brojeva slogova. Stisnuli smo 7, 5, 7, a trebalo je 5, 7, 5. Malo smo se ljutili jedni na druge, ali prošlo nas je. Nije to vrijedno ljutnje. Još neke kategorije su bile i povijest, geografija, znanost, sport i razno. Iz povijesti i geografije smo rasturali, to nam je bilo čak i najlakše. Znanost nas je zeznula, a u kategoriji razno, pogodili smo otprilike dva odgovora. Sport je prošao solidno, znali smo 3 od 5 odgovora, što je poprilično dobro. Nije bilo tako lagano, jer neka su pitanja bila iz gradiva osmog razreda. Ako se pitate koji smo završili, pomalo se sramimo. Završili smo zadnji, ali Vugrovec je zato bio malo bolji od nas, i zato sve im pohvale od srca. Prof. Kristijan nas je ohrabrio time što ćemo se sljedeće godine vratiti jači jer ćemo biti osmaši. Mene je to stvarno ohrabrilo, i više nisam bila toliko tužna. Kasnije smo imali još sat i pol slobodno, a u 14:30 smo se našli ispred Interlibera i krenuli kući. Mogu samo reći da mi je još malkice žao što smo bili zadnji, ali bitno da smo se svi zabavili. Na kraju moram pohvaliti i naše profesore Obada i Prugovečkog jer su upravo oni osmislili pitanja za ovogodišnji kviz.

Magdalena Denić