Adventski kalendari dobrih želja i izazova

Naša razrednica 5. a, Dijana Požgaj, odlučila se napraviti svojem razredu Adventski kalendar, ali ne bilo kakav. U tom kalendaru se za svaki dan do Božića nalazi jedan zadatak koji učenici moraju ispuniti. Neki od zadataka su bili da tati skuhamo kavu, jedan dan smo mamama radili frizure, jedan dan smo nekoga trebali zagrliti, jedan dan zapjevati. Za Sv. Nikolu smo naravno trebali očistiti čizmicu i slično. Jučer smo cijeli dan trebali provesti bez mobitela, a danas smo dobili zadatak da se samostalno javimo odgovarati neki predmet do kraja tjedna. Zadatke iz kalendara otvara naša predsjednica, Ines Budek i onda stane pred razred i pročita zadatak. Ovaj kalendar mi se jako sviđa jer u njemu nisu neki slatkiši ili predmeti, nego dobra i zabavna djela. Općenito uživamo u ovo doba godine ukrašavajući razred u božićnom stilu i slušajući božićne pjesme na satima razrednika.

vrata 5. a

Lucija Hrgetić

Ludi kalendar 5. c razreda

I razrednica 5. c, prof. Budak Lovrić, osmislila je zanimljive zadatke u Adventskom kalendaru za svoje učenike. Ali napravila je to na malo drugačiji način… Naime, svaki učenik je dobio svoj zadatak koji mora izvršiti do kraja polugodišta. Kako su se učenici 5. c snašli u izazovima, pogledajte u videima. U 1. videu možete pogledati kako je izgledao jedan od izazova koji su učenici dobili. Učenica je trebala napraviti božićne kolače za svoje prijatelje. Slastičarka u videu je Nina Sabol.

U sljedećem videu Patrik Popović izvršava svoj izazov „Postavi stol za svečani ručak/večeru!”

Marija Tokić skuhala je ručak za svoju obitelj.

A Emanuel Jelušić poklonio je buket dragoj osobi.

A kako su ostali izvršili svoje zanimljive zadatke, pratite na YouTube kanalu naše škole.

Dijana Požgaj