Ja sam Božji dar

Učenici 5.B razreda za zadaću iz vjeronauka su imali napisati sastavak na temu “I ja sam Božji dar” . Učenici su bili maštoviti i pisali jako puno lijepih stvari ne samo za sebe, nego i za svoje prijatelje iz razreda. Svi se smatraju darom koji je Bog dao njihovim roditeljima, a razlozi su kažu poslušnost i dobra djela. Svatko od nas je poseban i nitko nije isti. Talenti koji su nabrojani su plesanje, crtanje, pjevanje i još mnogi drugi. Što su naši petaši pisali saznajte u nastavku!

Malena Hrustić

Ja sam Božji dar
Ja sam Božji dar svojim roditeljima. Vjerojatno su napravili puno dobrih djela. Ja sam također dar svojim bakama i djedovima. I oni su radili puno dobrih djela. Ja sam dar svojoj obitelji i jako su zahvalni što me imaju jer sam jedinica. Biti dar je jako lijepo. Svaki dar je poseban na svoj način!
Pia Ema Šarkanj 5.B

Ja sam Božji dar
Ja sam Božji dar. Mene je Bog stvorio. Ja sam dar svojim roditeljima. Svi smo mi drugačiji. Na primjer: Mihaela jako lijepo crta, Gabi odlično pleše, a Malena je dobra u svakom sportu. Svi smo mi Božji dar i  svi se možemo složiti na isti način. Većina ljudi vjeruje u istog Boga, ali neki ljudi ne. Pogledajte, svi možemo biti isti samo kada to želimo. Svi su u nečemu dobri.

Dorotea Sudar 5.B

Ja sa Božji dar
Ja sam Božji dar svojoj obitelji i prijateljima. Biti Božji dar je čast. Svatko od nas je dar svojoj obitelji. Zato svi imamo različite talente. Na primjer: Gabi lijepo pleše, Mihaela lijepo crta baš kao i David, Lana, Magdalena i Malena. Ja lijepo pjevam, a Pia je dobra u košarci. Ovo su neki Božji darovi za koje znam da moji prijatelji i prijateljice imaju. Svi smo mi Božji dar na svoj način. Također Ti si veliki umjetnik Bože, stvorio si cijeli ovaj svijet, a mi smo tvoj Picasso. I za kraj, hvala Ti na svemu!

Mia Šarkanj 5.B

I ja sam Božji dar
Svi smo mi Božji dar. Primjer je kako je Bog poklonio Izaka Abrahamu. I na kraju je Bog zahtijevao od Abrahama da spali svog jedinog nasljednika, sina jedinca Izaka kao žrtvu. Naravno da Bog nije htio da ga stvarno žrtvuje, samo je htio vidjeti koliko mu je Abraham odan. Bit ove priče je taj da nas je Bog stvorio s razlogom. To znači da smo mi s razlogom poslani na Zemlju. Nitko ne zna zašto jer to zna samo dragi Bog. On je glavni, On je stvorio cijelu kuglu zemaljsku. On želi da otvorimo srca i pustimo da Duha Svetoga da uđe u naše duše. ZATO SMO SVI MI BOŽJI DAR!

David Ljubić 5.B