Sat u zbornici u Kašini stao točno u vrijeme potresa

Svi smo već upoznati s potresom koji se dogodio 22. 3. 2020. s epicentrom blizu Kašine. Ali mnogi ne znaju za jednu sitnicu u školi koja se dogodila za vrijeme potresa. Vjerojatno vam je poznata vijest da je stao sat na Britancu točno kad se dogodio najjači potres u Zagrebu u zadnji 140 godina, a isto tako je stao i onaj u zbornici u Kašini.

sat na Britancu – preuzeto sa stranice 24 sata; autor: Sanjin Strukić

Cajgeri su nakon velikoga treska ostali stajati na mjestu. Ovu sitnicu su primijetili ravnatelj i prof. Lea Ranec kada su 1. travnja ušli u zbornicu. Sat je pokazivao 6 sati i 26 minuta. Sat je i inače ranio 2 minute, pa se zato vrijeme kad je stao ne slaže s vremenom potresa. Prof. Ranec odmah je išla provjeriti je li stvar u baterijama i uvjerila se da baterije normalno rade.

zaustavljena vura kao podsjetnik na strašnu vuru

Fotografije nam je danas poslala prof. Ranec kad je ponovno posjetila školu.

Lucija Palikuća